Starane Trawniki – Zwalcza Chwasty Na Trawniku – 250 ml Target

Availability: duża ilość
Dispatched within: 24 godziny
Price: €22.35 22.35
quantity szt.
add to wish list

Description

Starane Trawniki to środek sprawdzający się doskonale przy zwalczaniu chwastów dwuliściennych na trawnikach, boiskach oraz polach golfowych. Jest bardzo skuteczny oraz gwarantuje długotrwałe efekty. Produkt może być zastosowany przy użyciu polowych i ręcznych opryskiwaczy.

Sposób użycia

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową i uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać.

W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

Okres od zastosowania środka do dnia w którym na obszar na którym zastosowano środek mogą wejść:
ludzie – 12 godzin
zwierzęta gospodarskie – 21 dni

Zastosowanie

Preparat jest środkiem chwastobójczym w formie płynu przeznaczonym do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych.

Zalecana dawka

Maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania: 4 l/ha (co odpowiada 40 ml środka stosowanym na 100m2).

Zalecana dawka do jednorazowego zastosowania: 3-4 l/ha (co odpowiada 30-40ml środka stosowanym na 100m2).

Wyższą z zalecanych dawek środka stosować na chwasty w starszych fazach rozwojowych oraz w przypadku silnego zachwaszczenia zwłaszcza babkami i mniszkiem pospolitym.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym - 1.

Zalecana ilość wody: 200 - 300 l/ha (100ml środka należy wlać do 5-10 litrów wody).

Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Skład i wielkość opakowania

Zawartość netto - 250 ml.

Zawartość substancji czynnych:
fluroksypyr (związek z grupy pochodnych kwasu pirydynokarboksylowego) w postaci estru (fluroksypyr metylu) – 40 g/l (3,66%); chlopyralid (związek z grupy pochodnych kwasu karboksylowego) w postaci soli monoetanoloaminowej – 20 g/l (1,83%);  MCPA (związek z grupy fenoksykwasów) w postaci soli potasowej – 200 g/l (18,34%).

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

(Dz. U. 2018 poz. 130 ) ustawa o środkach ochrony roślin.

Dostępne także inne opakowania

[product id="4822824,5036139"]

Product reviews (0)

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl